Kwas hialuronowy
z wspaniałym podtytułem
Write one or two paragraphs describing your product, services or a specific feature. To be successful your content needs to be useful to your readers.
Świetny nagłówek
Ładny podtytuł
Kwas hialuronowy - glikozoaminoglikan, który występuje we wszystkich organizmach żywych i należy do najliczniejszej grupy zwią zków mają cych identyczną budowę chemiczną tak u bakterii, jak i człowieka.
Najważniejsza jego cecha - to wią zanie wody, dzięki czemu utrzymuje się prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują , że jest on nie tylko wykorzystywany w zabiegach estetycznych, lecz stanowi również jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych.
Czą steczki kwasu hialuronowego zanikają w skórze w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na wprowadzeniu zastępczego kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonują ce nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe przez lata przy mimice twarzy.
Kwas hialuronowy, który stosujemy do wygładzania zmarszczek jest zwiazkiem syntetycznym, co minimalizuje ryzyko wystą pienia objawów alergii.
Preparaty kwasu hialuronowego produkowane są w postaci krystalicznego, plastycznego żelu. Po wstrzykniąciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wią że wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzają c zmarszczki lub modelują c kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Zwykle wykonujemy go w znieczuleniu kremem Emla, a u bardzo wrażliwych na ból pacjentów – w znieczuleniu stomatologicznym (szczególnie bruzdy nosowo-wargowe i korekcje ust). Rezultat widoczny natychmiast po zabiegu przypomina już efekt końcowy, lecz nie jest to rzeczywista korekcja. Właściwe efekty możemy obserwować dopiero po upływie około 7-14 dni, po uwodnieniu się kwasu zdeponowanego w tkankach. Ostrzykiwanie przeprowadza się bardzo cienkimi igłami zmniejszajac w ten sposób doznania bólowe.
Zabiegi te nie powodują zwykle wyłą czenia pacjenta z codziennego życia. Wypełnianie stosowane jest w celu:
wypełnienia pogłębionych bruzd nosowo-wargowych,
podniesienia ką tów ust,
przywrócenia objętości czerwieni wargowej,
korekcji drobnych zmarszczek w okolicy oczu i ust
Podajemy kwas również w celu:
korekcji asymetrii ust,
podniesienia policzków,
przywrócenia utraconej objętości policzków,
korekcji nosa.
Efekt począ tkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami, nie jest to zwykle potrzebne wcześniej, niż po upływie pół roku. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6 - 12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji owalu twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesią cach.
Szczególnie dobre efekty z zastosowaniem kwasu hialuronowego uzyskujemy u pacjentek i pacjentów z widoczną asymetrią ust po operacyjnym leczeniu rozszczepów wargi. Używają c wypełniacza możemy odtworzyć, w znacznej części przypadków, kształt warg. W połą czeniu z zastosowaniem w kolejnej fazie makijażu permanentnego (specjalistyczne gabinety makijażu permanentnego) poprawiamy nie tylko wyglą d, ale też bardzo często radykalnie samoocenę pacjenta. W połą czeniu z zabiegami z zakresu stomatologii estetycznej uzyskujemy bardzo dobre efekty leczenia przy minimalnej inwazyjności.
Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 6 do 12 miesięcy. Czasem okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od:
wieku,
rodzaju skóry,
trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słołce i działanie promieni UV, może skrócią czas działania),
wyboru produktu i miejsca wstrzykniecia.
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, efekt ostateczny widoczny jest po upływie około 7-14 dni od zabiegu, lecz trzeba pamiątać że nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 6-12 miesią cach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo ulegają rozłożeniu przez enzym hialuronidaza na dwutlenek węgla i wodę, i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co jest jednocześnie wadą i zaletą . Mamy dzięki temu gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglą dzie twarzy, gdyby okazało się, że pacjent/pacjentka ma kłopot z zaakceptowaniem osią gniętego efektu. Proces ten jest w stu procentach odwracalny.
Objawy niepożą dane:
zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przecią gu kilku – kilkunastu godzin po zabiegu,
swędzenie skóry bardzo wrażliwej - rzadko,
nadwrażliwość w miejscu korekcji – niezwykle rzadko,
zgrubienia utrzymują ce się kilka tygodni – widoczne gołym okiem - bardzo rzadko
Przeciwwskazania:
cią ża, karmienie piersią ,
choroby o podłożu autoimmunologicznym,
stany zapalne skóry (opryszczka, trą dzik),
nadwrażliwość na kwas hialuronowy